Dolandırıcı Medyumlar

Dolandırıcı Medyumlar

Kendilerini dolandırıcı medyumlardan nasıl koruyacaklarını bilmeyen kişiler için her zaman çok ciddi risklerin olduğunu bilmek ve mutlaka buna göre hareket etmek gerekmektedir. Özellikle insanların kendilerine karşı olan güvenlerini çoğu zaman kendi çıkarları için kullanan bu kişiler kendilerini çok iyi kamufle etmekte ve aynı zamanda insanların güvenlerini de kolay bir şekilde kazanabilmektedirler. Bu sebeple özellikle ilk defa bu alanda hizmet alacak olan kişilerin çok dikkatli olmaları ve çalışacakları kişiler hakkında gerekli her türlü bilgiye sahip olmaları gerekmektedir.

Bugüne kadar birçok kişinin farklı taleplerini çok özel işlemler ile yerine getiren ve yanı zamanda çok eski zamanlardan bu yana insanlardan çok ciddi bir şekilde saygı gören bu kişiler sahip oldukları tüm bilgileri ve deneyimleri sadece insanlara yardımcı olabilmek için kullanmalıdırlar. Bu kişilerin yaptıkları işlemler hem kendilerini hem de yardımcı oldukları kişileri ciddi bir şekilde risk altına atabilmektedir. Bu sebeple medyumlar da kendilerini tam olarak geliştirmeden veya belli bir deneyim seviyesine gelmeden insanların tüm taleplerini kabul etmemelidirler.

Dolandırıcı medyumlar hakkında yapılacak kısa bir araştırma ile isteyen herkes bu kişilerden nasıl korunacaklarını anlayabilmektedirler. Çok eski bir geçmişi olan bu meslekte insanların güvenlerini kazanabilmek veya her zaman çalışmak isteyecekleri bir isim olabilmek son derece zordur. Bu sebeple ne olursa olsun tüm adımlar bilinçli bir şekilde atılmalı ve aynı zamanda insanlar bu mesleği yapmak istedikleri zaman kendilerini bekleyen uzun yolun farkında olmalıdırlar. Yüzlerce yıllık bu mesleğin itibarını da yaptıkları sahtekarlıklar ile yok eden Dolandırıcı medyumlar maalesef başarılı medyumların işlerini de zorlaştırmaktadırlar. Bu sebeple ne olursa olsun insanların bu alanda çok dikkatli olmaları ve karşılarına çıkan her medyuma güvenmemeleri gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!